HakkımızdaMARE Deniz Temizlik Hizmetleri, 2006 yılında petrol kirliliğine müdahale sektöründe Türkiye’de ve uluslararası sularda uzun yıllardır hizmet vermiş tecrübeli ekibin bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Deniz kirliliğine müdahale konusunda 1986 yılından beri elde edilen tecrübelerle daha da cesaretlenen seçkin ekibimiz, denizcilik sektöründe daha kaliteli ve geniş çaplı hizmet verebilmek için Mare Deniz Temizlik Hizmetleri’ni Türk denizciliğinin hizmetine sunmuştur.

MARE DENİZ TEMİZLİK – OMUR GEMİ KURTARMA birlikteliği, Bir yanı acil müdahale ve bazen kurtarma operasyonu olan deniz kirliliğine müdahale, kadro – donanım – deneyim üçlüsüne her zaman ihtiyaç duyar. Bu imkanlar, ancak sürekli kullanım halinde elde var olabilirler. Aynı çatı altında iki kardeş kuruluş olarak faaliyet yürüten MARE Deniz Temizlik Hizmetleri A.Ş ve OMUR Gemi Kurtarma A.Ş, imkanlarını - kayıtsız ve koşulsuz - birlikte kullanırlar. Deniz kirliliği ile mücadelede başarının anahtarı, her daim denizlerde var olmaktır.

Uzmanlık alanlarını geliştirmek ve daha iyi hizmet vermek amacıyla 2006 yılında MARE DENİZ TEMİZLİK HİZMETLERİ olarak petrol ve deniz kirliliğine müdahale, 2016 yılında ise OMUR GEMİ KURTARMA, gemi kurtarma konularında çalışmak üzere kuruldu.

Son 10 yılda sayısız operasyon gerçekleştiren Mare Deniz Temizlik ve kardeş kuruluşu Omur Gemi Kurtarma, 38 yıllık tecrübelerini başarılı operasyonlara dönüştürmüştür.

MARE Deniz Temizlik Hizmetleri, 2006 yılında petrol kirliliğine müdahale sektöründe Türkiye’de ve uluslararası sularda uzun yıllardır faaliyette bulunan bir ekip tarafından bir araya gelerek kurulmuştur. Bu alan üstünde 1986 yılından beri elde edilen tecrübelerle daha da cesaretlenen seçkin ekibimiz, denizcilik sektöründe daha iyi ve geniş çaplı hizmet verebilmek için Mare Deniz Temizlik Hizmetleri’ni Türk denizciliğinin hizmetine sunmuştur.

EKİBİMİZ MARE DENİZ TEMİZLİK ve diğer kardeşi kuruluşumuz OMUR GEMİ KURTARMA bünyesinde yer alan ve mühendis ve dalgıçlarımız gerektiğinde operasyonlarımıza destek vermektedir. Operasyonların büyüklüğüne göre gerektiğinde sahaya 1 gün içinde 200 kişiye kadar vasıflı-vasıfsız işçi getirilebilmekte olup, yaklaşık 50 kişilik çekirdek işçi kadromuz bulunmaktadır. Bu kişiler daha önce hem gerçek kirliliğe müdahale operasyonlarında çalışmış hem de eğitim ve tatbikat programlarına katılım sağlamıştır.