Neden Mare“Deniz kirliliği ile etkin mücadele geniş düşünmeyi ve her duruma hazırlıklı olmayı gerektirir.”

Experience

“Yıllardır sektörün içinde yer alan ve çok sayıda petrol kirliliğine müdahale ederek deneyim kazanmış çok yönlü teknik yöneticiler, teknisyenler, dalgıçlar, operatörler ve kalifiye personelleri bünyesinde barındırması MARE’nin en belirgin farkıdır.”

HAZIRLIK VE MOBİLİZASYON

“Deniz kirliliğinin geniş alanlara yayılarak ticari ve turizm bölgelerini etkileyeceği tehditler dikkate alınarak hazırlanmış olan ‘HIZLI MOBİLİZASYON’ ve ‘ETKİN MÜDAHALE’yi öngören eylem planları ve ekipman konuşlandırma hazırlığıdır.”

İŞ BİRLİĞİ

“Deniz kirliliğine müdahale, geniş bir coğrafyanın her an herhangi bir noktasında ortaya çıkabileceği gerçeğini göz önünde bulunduran bir anlayışla ‘İŞ BİRLİĞİNE AÇIK OLMA’yı öngören bir yaklaşım benimsenmiştir. Bu anlayışın temeli, ayrıntılarıyla düşünülmüş ve devamlı güncelleştirilen aksiyon planlarına dayanır. Büyük deniz kazalarında başarı iş birliğinde gizlidir.”

ACİL MÜDAHALE, ACİL TEDARİK

“Hızlı mobilize olma ve yerel imkanların kullanımını öngören, çevre, deniz ve meteorolojik koşulları dikkate alarak dizayn edilmiş ekipman ve malzemenin hazırda bulundurulmasıdır. Deniz kazasının boyutuna göre ‘ACİL MÜDAHALE ve ACİL TEDARİK’ planımız, yerel imkanları yardımcı güç olarak en hızlı şekilde kullanmayı amaçlamaktadır.”

KONUMUN ÖNEMİ

“Mare Türkiye’nin tüm kıyılarında hizmet verdiği gibi uluslararası sularda da hizmet vermektedir. Firmamızın 32 farklı kıyı tesisi ile kirliliğe acil müdahale anlaşması olup bu bölgelerde 1 ana merkez ve 15 müdahale istasyonu her zaman acil durumlara hazır olarak beklemektedir. Bu sayede, olası kirliliklere 1 saat içerisinde hızlı ve etkin müdahale yapılabilmektedir. Mare, T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vermiş olduğu ‘deniz kirliliği’ ile ilgili tüm yetki belgelerine sahiptir.”

BAŞARILI SONUÇ

“Mare olarak bugüne kadar müdahale ettiğimiz deniz kirliliklerinde tüm tarafların en az zarar ile çıkması için hızlı ve etkin müdahale yöntemlerini uyguladık. İş birliği içerisinde çalışan ekiplerimiz, zamanında müdahale ile oluşabilecek büyük felaketlerin minimum zararla atlatılmasını sağlamıştır.”